X Papieski Turniej Szachowy – srebrny medal Dawida
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię

W  sobotę, 26.10.2019 r., odbył się w  Szkole  Podstawowej w Żydowie X Papieski Turniej Szachowy. Zawody rozegrano w trzech grupach  turniejowych: A – klasy 1-3, B – klasy IV-VI i C -  klasy VII-VIII.

Do udziału w turnieju zaproszono szachistów z  klubów i szkół: UKS Płomyk Nekla, LUKS Iskra Marzenin, UKS Hetman Żydowo, UKS Żak Września, Szkoła Podstawowa w Czerniejewie, Szkoła Szczytniki Duchowne, Szkoła Zdziechowa, LKS Chrobry Gniezno.

UKS Płomyk Nekla reprezentowało 18 szachistów. W grupie C - II miejsce i srebrny medal wywalczył  Dawid Kubiak zdobywając 4,5 punktu. Tuż za podium, na miejscu czwartym z 3 punktami sklasyfikowany został Dominik Plamowski, Paweł Wróbel uzyskał 2 punkty.

W grupie A trzy punkty wywalczył Antoni Chojnacki. 2 punkty uzyskali: Hanna Balicka, Kamil Ciszek, Aleksander Kosowski i Ignacy Wesołek. 1 punkt zdobyła Zofia Jatczak.

W grupie B najwyżej sklasyfikowani zostali:Eryk Nawrocki i Bartosz Małysz, zdobywając 3 punkty. 2 punkty wywalczyli Wiktoria Musielak, Aleksandra Sajdak, Wojciech Wesołek, Wojciech Brodecki, Michał Wsolak, a 1 punkt Zuzanna Kajdan i Kornel Kaźmierczak.